السمع

أهم العوامل التي تحدد الاستخدام المناسب والمريح للمعينات السمعية لفقدان السمع ؛
Sağlık kurumunda sizin Kulak Burun Boğaz (KBB) uzmanınız, işitme kaybı düzeyinizi, estetik (renk ve model) tercihleriniz, yaşam tarzı ihtiyaçlarınız ve bütçeniz gibi faktörlere göre bir veya birden fazla türlerde işitme cihazları önerebilir. Genel işitme cihazı stilleri veya model olarak, saçlarınızı cilt tonunuzu tamamlamak için çeşitli renkler ve metalik yüzeyler içerir.

مساعدات للسمع هو الاسم الذي يطلق على الأجهزة الإلكترونية الصغيرة التي تسمح للشخص (المصاب بفقدان السمع) بإدراك الأصوات بشكل أفضل وفهم الكلمات المنطوقة بشكل أكثر وضوحًا ، مما يؤدي إلى تحسن عام في قدرة الشخص على التواصل.

Bir işitme cihazı farklı bölümlerden oluşmaktadır.

işitme cihazları mikrofon, amplifikatör ve hoparlör olarak 3 na meteryalden oluşur. Mikrofonlar dış ortamdaki sesleri alarak amplifikatöre iletirler. Amplifikatör (ana işlemci) bu seslerin işlemlenip yükseltilmesi görevindedir. En son olarak yükseltilen sesler, hoparlör aracılığıyla kulağa iletilirek kulağa iletim sırasında çeşitli alternatifler kullanılır, bunlar: kulak kalıpları, hortum ve boynuzlar, tüpler ve domlar olabilir. مساعدات للسمع güç kaynağı olarak السمع pilleri kullanırlar.

işitme cihazı uygulama çeşitleriسيمنز السمع

شراء المعينات السمعية بمساهمة SGK

Sağlık kurumunuzdan aldığınız işitme testi sonucunda kendinizin ya da yakınınızın işitme cihazına ihtiyacınız olduğu, kulak burun boğaz ( KBB ) doktorunuzdan alacağınız Sağlık Kurulu raporu ve reçetesi ile, SGK katkısından yararlanarak işitme cihazı satın alabilirsiniz. Bunun için öncelikle SGK güvenceniz olmalıdır. İşitme kaybı test sonuçlarınız, heyet raporunuz ve reçetenizle SGK anlaşmalı ve Sağlık Bakanlığı’ndan onaylı Etfal İşitme Merkezi’ne gelerek işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Etfal işitme Merkezi’nde test sonuçlarınıza göre sizin ya da yakınınızın yaşam tarzınıza, bütçenize ve kişiye özel aksesuvarlarına uygun işitme cihazları işitme cihazı uzmanımız tarafından olumlu veya olumsur denenir. Memnun ve beğenerek seçtiğiniz işitme cihazınızı SGK katkısından faydalanarak satın alabilirsiniz.

هل يمكنك شراء المعينات السمعية لكلتا الأذنين؟

SGK katkısı ile her iki kulağınız için de işitme cihazı satın almanız mümkün olabilir. Bunun için buradaki detayları okumanızı tavsiye ederiz: SGK Geri ödemesi Nasıl Alınır?

كيف يمكنني تجديد معيناتي السمعية القديمة باستخدام مساهمة مباحث أمن الدولة؟

SGK katkısı ile satın aldığınız bir işitme cihazı kullanıyorsanız ve bunu son teknoloji cihazlarla yenilemek istiyorsanız, almanızın üstünden 5 yıl geçtiği takdirde yeniden rapor ve reçete ile SGK katkısından yararlanarak işitme cihazı alabilirsiniz.