İşitme cihazı nasıl seçilir ?

İşitme cihazı almak mı istiyorsunuz ? nasıl seçerim, işitme cihazı nasıl kullanırım, işitme cihazının kendiyle ilgili özellikler kadar, satın alacağınız işitme merkezi ve sizinle (ya da cihazı kullanacak işitme kaybı yaşayan) ilgili bazı etkenler belirleyici olacaktır. Etfal işitme cihazları herkese ve her ihtiyaca hitap edecek işitme cihazı çeşitleri vardır.

İşitme cihazı Seçmek

İşitme cihazı kullanıcısının dikkat etmesi gerekenler tere ve neme dayanıklı olması, uzun ömürlü olmalarını sağlar ve işitme cihazımında başka bir önemli faktörlerdir. Bu cihazlar kulak bölgesinde cildinizle doğrudan temas halinde olacağı için tere dayanıklı olması önemlidir. Siemens signia widex işitme cihazı tere ve neme dayanıklı olan, kir tutmayan hem içten hem de dıştan nano kaplamalı işitme cihazlarını seçebilirsiniz. Cihaz kullanırken ıslık (ötme ya da feedback) sesinin oluşmaması için, ıslık sesi bastırma özelliği olan işitme cihazlarını seçmelisiniz. Rüzgar sesinin işitmenize engel olmaması için rüzgar sesi azaltma özelliği olan işitme cihazlı çeşitlerini seçmelisiniz.

işitme cihazı kullanımı

işitme cihazı kullancak bireyin iki kulağınızda işitme kaybı varsa ve sesin ne yönden geldiğini, kalabalık ortamda gürültüdeki konuşmaları daha iyi anlamak istiyorsanız, işitme cihazı nı iki kulağınızda da  kullanmalısınız. Yeni teknoloji olarak gelişen işitme cihazları televizyon ve cep telefonu gibi aygıtların sesini doğrudan kulaklarınızda duymak için ise, kablosuz aksesuarlara uyum sağlayan işitme cihazlarını seçmelisiniz.