İşitme cihazı nasıl seçilir ?

İşitme cihazı almak mı istiyorsunuz ? nasıl seçerim, nasıl kullanırım, işitme cihazının kendiyle ilgili özellikler kadar, satın alacağınız işitme merkezi ve sizinle (ya da cihazı kullanacak yaşayan) ilgili bazı etkenler belirleyici olacaktır. cihazları herkese ve her ihtiyaca hitap edecek çeşitleri vardır.

İşitme cihazı Seçmek

İşitme cihazı kullanıcısının dikkat etmesi gerekenler tere ve neme dayanıklı olması, uzun ömürlü olmalarını sağlar ve işitme cihazımında başka bir önemli faktörlerdir. Bu cihazlar kulak bölgesinde cildinizle doğrudan temas halinde olacağı için tere dayanıklı olması önemlidir. signia tere ve neme dayanıklı olan, kir tutmayan hem içten hem de dıştan nano kaplamalı işitme cihazlarını seçebilirsiniz. Cihaz kullanırken ıslık (ötme ya da feedback) sesinin oluşmaması için, ıslık sesi bastırma özelliği olan işitme cihazlarını seçmelisiniz. Rüzgar sesinin işitmenize engel olmaması için rüzgar sesi azaltma özelliği olan işitme cihazlı çeşitlerini seçmelisiniz.

kullanımı

kullancak bireyin iki kulağınızda varsa ve sesin ne yönden geldiğini, kalabalık ortamda gürültüdeki konuşmaları daha iyi anlamak istiyorsanız, nı iki kulağınızda da  kullanmalısınız. Yeni teknoloji olarak gelişen işitme cihazları televizyon ve cep telefonu gibi aygıtların sesini doğrudan kulaklarınızda duymak için ise, kablosuz aksesuarlara uyum sağlayan işitme cihazlarını seçmelisiniz.