İnsanların bir masada daha rahat işitmek için neler yapmalısınız?

Signia-yemek-masasi-kolay-isitme-cihazi
[vc_row fullwidth=”yes” css=”.vc_custom_1535281695986{margin-top: -70px !important;}”][vc_column][vc_single_image image=”1537″ img_size=”full” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

İnsanların yoğun olduğu bir masada daha rahat işitmek için neler yapmalısınız?

Ailenizle bir arada olduğunuzda konuşulanları kaçırmak istemezsiniz. Aile öyküleri dışında kalmak ya da komik şakaları anlamamak yerine, yemek masasında daha iyi duymanıza yardımcı olacak bu beş ipucu göz önünde bulundurun.

Varsa eğer müziğin sesini kısın

Arka planda müzik veya televizyon ile yemek yemenin keyfini çıkarırken, birbiriyle yarışan sesler diğer insanların seslerini bastırabilir ve konuşulanların anlaşılmasını zorlaştırabilir. Arka plan gürültüsünü tamamen ortadan kaldırmayı veya en azından önemli ölçüde azaltmayı deneyin, böylece kulaklarınız aşırı gürültüye maruz kalmak yerine konuşulanlara odaklanabilir.

Aydınlatmayı geliştirin

İşitme kaybı olanlar genellikle kimin konuştuğunu dudaklarını okuyarak anlamaya çalışırlar. Ancak, bu durum zayıf aydınlatma koşullarında daha da zor hale gelir. Yeterli ışıkla konuşulanları kaçırmadan ailenizle sohbet edebilirsiniz.

Sırtınızı duvara yaslayın

Masada nerede oturduğunuz, nasıl duyduğunuzu etkileyebilir. Sırtınızı duvar kısmına döndüğünüzde arka plan gürültüsünü engelleyerek konuşulanları daha net duyabilirsiniz.

Kendiniz için konuşun

Anlamadığınız halde sohbet esnasında başınızı sallayarak geçiştirmek yerine dürüst olun ve ailenizin söylediklerini tekrar etmelerini isteyin. Ve eğer bir başkasına misafir olarak gittiyseniz işitme zorluğunuz olduğundan bahsetmekten çekinmeyin.

İşitme testinizi yaptırın

Kendinizi, her gün duymak için efor sarf ederken buluyorsanız, mutlaka işitme testi yaptırın.Bir işitme sağlığı uzmanı, işitme kaybınızın derecesini doğru bir şekilde teşhis edebilir ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda doğru işitme cihazını tavsiye edebilir.

İşitme durumunuzu kontrol etmek istiyorsanız,işitme testimize göz atabilirsiniz: https://www.etfalisitme.com/online-isitme-testi[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]