İşitme cihazları çok yönlü kablosuz kulaklık olarak nasıl kullanılır?

siemens signia cok yonlu telefonda isitme cihazi kullanimi

İşitme cihazları çok yönlü kablosuz kulaklık olarak nasıl kullanılır?

Siemens Signia Nx’in devrim niteliğindeki doğal ses dengesi yakında telefon, PC veya dizüstü bilgisayar gibi Bluetooth özelliğine sahip cihazlara doğrudan bağlantı ile birlikte sunulacak. Bu yılın başında piyasaya sunulan yeni StreamLine Mic, Bluetooth bağlantısına sahip siemens Signia Nx cihazlarınızı en son teknoloji ürünü işitme cihazlarından daha fazlasına dönüştürüyor.

StreamLine Mic’in üç önemli avantajına bir göz atalım. İlk olarak, StreamLine Mic, en son teknoloji ürünü işitme cihazlarınızı eller serbest mobil kulaklığa dönüştürür. Skype ve WhatsApp gibi çevrimiçi çağrıların yanı sıra Bluetooth aracılığıyla da telefon görüşmelerinizi de gerçekleştirebilirsiniz. İşitme cihazlarınız bu aramaları her iki kulağa da aktarır, böylece konuşmaları olabildiğince net bir şekilde anlayabilirsiniz.

Telefonunuzu cebinizden çıkarmaya gerek kalmadan bu çağrıları kabul edebilirsiniz. StreamLine TV aksesuarı aracılığıyla TV’nizden işitme cihazına ses aktarımı yaparken bile, TV sesini el ile kapatmak zorunda kalmadan anında arama yapabilirsiniz.

etfal-isitme-signia-active-pro
etfal-isitme-signia-active-pro

Konserler, spor etkinlikleri, avcılık, ATV sürüşü, elektrikli el aletleri kullanımı veya sadece çok yüksek sesle müzik dinlemek, tamamen onarılamaz bir şekilde işitmeye zarar verebilir. Zaman zaman, bu gürültü seviyeleri, işitme duyunuzu birkaç dakika içinde riske sokan 110 desibele (dB) veya daha fazlasına ulaşabilir. Bazı sesler anında duyma hasarına neden olabilir. Yakın mesafedeki korumasız bir av tüfeği patlaması 150 dB’yi aşabilir ve bu sayede bir dakika boyunca duyma duyunuza kalıcı hasar verebilir.

 gereksimi

Yaşlandıkça tekrarlanan gürültüye maruz kalma yaşlandıkça birleşebilir. İç kulağınızdaki saç hücreleri asla yenilenmediğinden, tekrarlanan travmatik olayları yaşadıktan sonra işitmenizin kendi başınıza iyileşmesi pek mümkün değildir. Ergenlik döneminde duyulan işitme hasarı, 20’li yaşların sonları veya 30’ların başlarına kadar – ya da 50’li veya 60’ların bile, presbitüs, yaşa bağlı işitme bozukluğu daha büyük bir faktör haline gelene kadar yüzeye çıkmayabilir.

 gereken sebepler

İşitme koruması, delici sesleri azaltarak hasarlı ses seviyelerini önler ancak yine de duymak istediğiniz sesleri net bir şekilde duymanızı sağlar. İşitme korumamız, eczaneden satın aldığınız kulaklıkların ötesine geçiyor  işitme cihazları, kulağınızın kenarlarına mükemmel bir şekilde uyması için tasarlanmış, kişiye özel, rahat bir oturma ve tüm gün tehlikelerden koruma sağlayan çeşitli işitme koruması sunar gürültü, ses.